English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٠١ فروردين ١٤٠٢
-->
 •  

   

  آزمون صلاحیت بالینی

  در چهل و ششمین نشست شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در تاریخ 14 آبان 1390 موضوع برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی مطرح شد و اجرای آن به پایان برنامه پنجم توسعه (سال 1394) و پس از تحقق زمینه های اجرایی لازم موکول گردید.

  همچنین بر اساس مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، داوطلبان آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در سال 1395 که از بهمن 1394 و بعد از آن فارغ التحصیل می شوند، بایستی علاوه بر سایر ضوابط و مدارک لازم، گواهی موفقیت در آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره را نیز ارائه نمایند.

  این آزمون در مرکز مهارتهای بالینی مستقر در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره)، به صورت آسکی و در 16 ایستگاه بصورت متمرکز برگزار می شود و مسئولیت برگزاری این آزمون بر عهده ی جناب آقای دکتر حمیدرضا مهریار متخصص طب اورژانس می باشد.

   آزمون آسکی

  آزمون بالینی ساختاریافته عینی (Objective Structured Clinical Examination) که بطور خلاصه OSCE (آسکی) خوانده می شود، نخستین بار توسط پروفسور هاردن مطرح شد. این آزمون شامل چندین ایستگاه است که در هر ایستگاه از داوطلب خواسته می شود یک وظیفه یا عمل معین مثل گرفتن شرح حال یا یک معاینه فیزیکی را برای یک ارگان خاص انجام دهد. در هر ایستگاه ار یک طرح نمره گذاری استاندارده شده استفاده می شود.