English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٠١ فروردين ١٤٠٢
-->

 • "UMSU "Urmia Medical Science University

  "IPD "International Patient Department

  به گزارش مسئول روابط عمومي مركز آموزشي درماني امام خميني (ره) اروميه

  بخش بیماران بین الملل (IPD) افتتاح شد .971205

  بخش بیماران بین الملل با حضور دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در محل پروژه توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه 5 اسفند ماه 1397 افتتاح شد .

  دکتر نصیری مدیرعامل مرکز آموزشی و درمانی امام خمینی (ره) ضمن اعلام این خبر گفت: بخش IPDاین بیمارستان تنها بخش تایید شده دولتی از سوی اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت است.

  وی در ادامه با اشاره به این كه بخش بیماران بین الملل به ۲ زبان فارسی و انگلیسی با معرفی کامل تمامی خدمات قابل ارائه به بیماران بین‌الملل راه‌اندازی شده است گفت : طي جلسات متعددي كه با معاون سیاسی، امنيتي و اجتماعی استانداري، معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي ، رئيس انجمن دفاتر گردشگري و شركتهاي داراي مجوز گردشگري سلامت برگزار شده ارائه تمامي خدمات به بيماران بين الملل در اين مركز انجام خواهد گرفت .

  دکتر نصیری در ادامه اضافه کرد : استقبال از بیمار بین الملل ، هماهنگی جهت پذیرش ، ارائه اطلاعات لازم جهت پذیرش ، اطلاع به پزشک IPD و پزشک معالج ، هدایت و معرفی بیمار به بخش ها ، کمک در ترجمه و ارتباط بیمار با کادر پزشکی و پرستاری ، هماهنگی جهت تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به بیمار بین الملل ، ارزیابی و افزایش رضایتمندی بیمار ، هماهنگی جهت ترخیص ، هماهنگی با شرکتها و دفاتر خدمات مسافرتی و هماهنگی با دفتر گردشگری سلامت دانشگاه از جمله وظایف کارشناسانِ واحد IPD است و جهت ارائه سریع‌تر و با کیفیت‌تر خدمات به بیماران پذیرش شده از طریق دپارتمان بیماران بین الملل ارائه خدمات درخارج از نوبت ‌بندی معمول نیز صورت می‌گیرد.

  وی افزود: مهمترین ویژگی گردشگری سلامت آن است که بیماران و گردشگران با تکریم وارد می‌شوند. در گردشگری سلامت علاوه بر این که قیمت خدمات مناسب است، کلینیک‌های مجهزی وجود دارد که با تکیه بر قدمت چند هزار ساله دانش پزشکی ایران خدمات می دهند، "تکریم بیمار" سرلوحه کار است. هر کسی که به کشور ما می‌آید، حکم سفیر ایران خواهد داشت . ارائه خدمت خوب بهترین تبلیغ برای ما است.

  مديرعامل بیمارستان امام خمینی (ره) اروميه با اشاره به اینکه بخش بیماران بین‌الملل در راستای توسعه صنعت گردشگری است، گفت: این بخش با يازده اتاق تک تخته و امکانات رفاهی اقامت همراه بیمار؛ یخچال، تلویزیون، وجودwifiدر بخش؛ وجود خط تلفن و منوی انتخابی غذا برای بیمار و همراه، آماده خدمات‌رسانی به بیماران است.

  وی اظهار داشت: سالانه ده‌ها بیمار از کشور‌های همسایه به ‌خصوص کشور عراق برای دریافت خدمات به این مرکز مراجعه کرده و از خدماتی همچون پاسخگویی به سوالات درمانی قبل، حین و پس از ترخیص؛ هماهنگی کامل تمامی ویزیت‌ها، تاریخ جراحی‌ها، پذیرش‌ها و هماهنگی‌ها بین بیماران و پزشکان و مرکز، ارائه قیمت‌های تخمین زده شده و فاکتور نهایی و پاسخگویی به سوالات مالی وهمچنین مشاوره در حوزه‌های مختلف پزشکی این مرکز  بهره‌مند می‌شوند .


  مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه مجوز پذیرش بیماران بین الملل را دریافت کرد .

  برابر نتایج ارزشیابی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجانغربی و ممیزی نهایی بعمل آمده این بیمارستان توانست با رعایت فرآیندهای بهبود کیفیت و ارائه خدمات استاندارد به بیماران مجوز پذیرش بیماران بین الملل را کسب نماید. درضمن این مجوز به مدت شش ماه می باشد و تمدید مجوز مزبور تا پایان دوره بکساله مشروط به اصلاح فرآیندها طبق استانداردهای بهبود کیفیت می باشد.

  (IPD(International Patient Department به معنی دپارتمان بیماران بین الملل می باشد و به مسافرت افراد از محل دائم زندگی خود جهت حفظ، بهبود یا حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی فرد به مدتی بیش از 24 ساعت و کمتر از یک سال گردشگری سلامت می‌گویند. بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام خمینی (ره) ارومیه یکی از بزرگترین مراکز آموزشی و درمانی در غرب کشور است که در حوزه گردشگری سلامت موثر و پرقدرت ظاهر شده است. کیفیت بالا و بی نظیرِ خدمات پزشکی ارائه شده در این بیمارستان به همراه قیمت تمام شده‌ی مناسب، دو عامل اساسی در جذب بیماران خارجی بوده است. راهکاری که در سایر کشورهای موفق در زمینه گردشگری سلامت اندیشیده شده است، ایجاد و راه اندازی دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل (IPD) در بیمارستان است که به عنوان یک راهکار مناسب در سطح بین المللی مورد پذیرش و تایید قرار گرفته است.

  در واقع(IPD (International Patient Department ارتباط بیمارستان با بیماران خارجی از اولین تماس تا دریافت درمان و مراجعت به وطن و دریافت مراقبت‌های پس از عمل را فراهم می سازد. کمیته اجرایی 6 نفره IPD وظیفه سیاستگزاری و تدوین اهداف بیمارستان در زمینه درمان بیماران بین الملل را بر عهده دارد.

  هماهنگی با پذیرش جهت بستری بیمار، هماهنگی با پزشک IPD جهت ویزیت اول و تعیین پزشک پذیرش دهنده، هماهنگی با واحد ترخیص جهت برآورد هزینه درمان، هماهنگی با شرکت تسهیلگر، هماهنگی با واحد تکریم جهت چگونگی استقبال از بیمار و همراهیان وی ، هماهنگی با گروه تسهیلگر جهت پیگیری بیماران و نیز ارائه بهتر خدمات غیر پزشکی از جمله وظایف کارشناسانِ واحد IPD است.مسئول پیگیری کلیه خدمات درمانی مرتبط با بیمار بستری شده از طریق دپارتمان بیماران بین‌الملل به عهده‌ی پزشک IPD است. جهت ارائه سریع‌تر و با کیفیت‌تر خدمات به بیماران پذیرش شده از طریق دپارتمان بیماران بین الملل ارائه خدمات در خارج از نوبت‌بندی معمول نیز صورت می‌گیرد.

  بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه از طریق تبلیغات به روشهای مختلف که مهمترین آن تبلیغ بر رویِ نوع و کیفیتِ خدمات ارائه شده در این بیمارستان است نسبت به جذبِ بیمارانی خارجی اقدام می‌کند در این راستا حضور در اتفاقات مهم داخلی و خارجی در زمینه گردشگری سلامت از جمله شرکت در کنگره ها و بسیاری از نمایشگاه هایی که در کشور برگزار می شود؛ در دستور کار واحد IPD قرار دارد.علاوه بر بالاترین سطح خدمات درمانی، جاذبه های تاریخی و طبیعی ایران، بیماران خارجی را برای داشتن یک دوره نقاهت آرام در ایران تشویق می‌کند. استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه به عنوان بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ ایران، نمونه‌های جذابی از این دیدنی‌ها را در دل خود جای داده است .