English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٠
-->


 •   چاپ        ارسال به دوست

  به گزارش تقی زاده مسئول روابط عمومی مرکز آموزش درمانی امام خمینی (ره) ارومیه

  نسشت خبری دکتر نصیری مدیر عامل مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه

     نسشت خبری دکتر نصیری مدیر عامل مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) روز چهارشنبه درمورخه 28/8/99 با اصحاب رسانه .در این نسشت خانم آزادی ،مدیر خدمات پرستاری، به همراه مدیر عامل مرکز به سئولات خبرنگاران پاسخ دادند.

  دکتر نصیری گفت:ازیک اسفند سال98 با علائم اولین مورد کرونا در کشور ،ابتدا بیمارستان طالقانی و سپس بیمارستان امام خمینی برای بستری و درمان بیماران مبتلا به این ویروس وارد چرخه شدند. در این خصوص ساختمان جدید بیمارستان با ایجاد ایزولاسیون به بیماران کرونا اختصاص یافت. وی با اشاره به این که مرکز هم اکنون 220 تخت بیمارستان به بحث کرونا اختصاص یافته است افزود:با توجه به شیوع گسترده ی این بیماری، برخی بخش های عادی را به بخش ویژه کرونا تغییر دادیم و از ابتدای آغاز بستری و درمان بیماران کرونایی تا کنون 1797 بیمار قطعی و مشکوک کرونا در این مرکز بستری شده است. دکتر نصیری با اشاره به اینکه پرسنل این بیمارستان مانند سایر نکات کشور علارغم تنگناها،تمام تلاش خود را در خصوص درمان بیماران کرونا انجام می دهند، خاطرنشان کرد: که منکر نواقص ومعایب نیستیم ولی این اتفاقات سهویست و همکاران این بیمارستان تمام تلاش خود را برای ارائه و وظایفشان به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. دکتر نصیری در خصوص اخبار مبنی بر کمبود اکسیژن گفت: در خصوص خبر اکسیژن باید توجه داشت که اکسیژن از دو طریق سنتی (کپسول)، مدرن یا همان اکسیژن ساز برای بیماران تهیه می شود .از طرفی اکنون 220 تخت کرونایی اکسیژن مصرف می کنند. فلذا باافزایش نیاز، یک دستگاه جدید اکسیژن ساز جدید با تولید 600 لیتر اکسیژن در دقیقه به این مجموعه اضافه گردید ،ضمن اینکه برنامه ریزی یک دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل در آینده نزدیک نیز انجام خواهد شد.

   

  در ادامه خانم آزادی مدیر خدمات پرستاری بیمارستان گفت : وی با اشاره به اینکه کمبود پرستار یکی از مشکلات کادر درمان بیمارستان امام خمینی همانند سایر بیمارستان های کشور است، تصریح کرد ، نسبت پرستاربه تخت در بیمارستان امام خمینی نسبت به سایر بیمارستان های استان قابل قبول است ولی کافی نیست .مدیر خدمات پرستاری بیمارستان با تاکیدبر اینکه کادر درمان با وجود مشکلات و کمبودها پای کار ایستاده اند ،اظهار کرد متاسفانه سرعت انتقال ویروس کرونا افزایش یافته و خانوادگی شده ، لذا رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باید بیش از بیش رعایت شود.

   

   


  ١٢:٢٠ - شنبه ١ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٤١١١    /    تعداد نمایش : ١٠١